Proběhl seminář Kompletní problematika zaměstnávání OZP

01. 03. 2018

V současnosti je jako OZP v České republice veden 1 milion lidí, tedy každý desátý občan, přičemž 50 tisíc z nich je v registru Úřadu práce. Jedná se tedy o nezanedbatelnou skupinu zaměstnanců jak stávajících, tak potenciálních, která má zároveň svá legislativní a další specifika, jejichž neznalost, nepochopení či neadekvátní práce s nimi pak zbytečně snižuje přínos spolupráce oběma stranám.

Mgr. Martin Stolín, Ph.D
., nový prezident Klubu personalistů ČR a zároveň jednatel společnosti AV-Institut specializující se na zaměstnávání osob zdravotně postižených, se ve své přednášce rozhodl zmapovat jeho kompletní problematiku, tedy orientaci v základní terminologii (charakteristika OZP, ZTP, TP, ZTP/P, rozdíl mezi vymezeným a zřízeným pracovním místem, chráněný trh práce apod.), nová pravidla náhradního plnění, jeho elektronickou evidenci a důležitost správné realizace všech kroků procesu zaměstnávání OZP, počínaje náborem včetně inzerce pracovního místa a pracovního pohovoru.

Nábor má přitom zásadní význam, jelikož způsobilost uchazeče vykonávat danou pracovní pozici není personalista mnohdy schopen adekvátně posoudit vzhledem k tomu, že označení OZP zahrnuje celkem 91 diagnóz a nesprávná specifikace pracovního místa v inzerátu či nutnost posouzení způsobilosti uchazečů podnikovým lékařem nábor zdržuje a prodražuje.

PP prezentace ze semináře ke stažení - ZDE