Proběhl seminář Kompletní problematika zaměstnávání OZP

01. 03. 2018


V současnosti je jako OZP v České republice veden 1 milion lidí, tedy každý desátý občan, přičemž 50 tisíc z nich je v registru Úřadu práce. Jedná se tedy o nezanedbatelnou skupinu zaměstnanců jak stávajících, tak potenciálních, která má zároveň svá legislativní a další specifika, jejichž neznalost, nepochopení či neadekvátní práce s nimi pak zbytečně snižuje přínos spolupráce oběma stranám.

celý článek

Seminář Gestalt přístup v organizacích - změna termínu na 28.3.

26. 02. 2018

 Další díl cyklu Nové metody v personální praxi, tentokrát o jednom z hlavních psychoterapeutických přístupů, který se díky svému holistickému pojetí rozšířil do dalších oblastí jako je práce v organizacích a vzdělávání. Přednáší Vlastimil Jaroš.

celý článek

Seminář "Kompletní problematika zaměstnávání OZP" 28. 2.

10. 02. 2018

Seminář Mgr. Martina Stolína, Ph.D. je věnovaný kompletní problematice zaměstnávání OZP a novým pravidlům paragrafu 81, odst. 2b u tzv. náhradního plnění.

                                 

celý článek

Seminář "Transakční analýza a její vliv na úspěšnost firmy" 7. 2.

23. 01. 2018

Seminář - workshop Mgr. Davida Kryštofa, Ph.D. Vám umožní podívat se na Vaši firmu z komplexního pohledu. Budete mít příležitost si uvědomit, co děláte, co byste mohli dělat a co by Vám to případně přineslo. Aby firma byla úspěšná a měla zisky, musí její jednotlivé části dobře spolupracovat. Nástroje transakční analýzy jsou lehce použitelné na zanalyzování toho, jak funguje Vaše firma jako celek, ale i jak fungují její jednotlivé části (ať už úseky či jednotliví lidé).

                                                    

celý článek

Pavel Škorpil: Vzpomínka na Jana Březnu

18. 01. 2018

V roce 2005, myslím, že to bylo na podzim, jsem jako zástupce nového člena Klubu personalistů ČR přijal pozvání na dvoudenní setkání. V hotelu nad Českým Šternberkem se nás sešlo několik desítek. Z oken místnosti, kde jsme zasedali, se otvíral pohled na hrad stojící na protějším kopci.
Proběhly dvě nebo tři prezentace, ale pamatuji si už jen na jedinou. Nenápadný třicátník s ustupujícími vlasy se nejprve představil jako nový personální ředitel pojišťovny Kooperativa. Svůj příspěvek pojal poněkud propagačně. Musím přiznat, očekával jsem spíše nějaké rady pro výkon své práce, ale nakonec jsem uznal, že i pozitivní prezentace firmy patří k personalistickému řemeslu. Vystoupení se stalo spíše jakousi inaugurací, neboť ve výboru Klubu právě proběhla - částečně i generační - obměna, a Jan Března se stal předsedou, vlastně dle nových stanov prezidentem Klubu.

celý článek

Zemřel Mgr. Jan Března, prezident Klubu personalistů ČR

10. 01. 2018

 S hlubokou lítostí vám oznamujeme, že 8. ledna. 2018 zemřel po krátké těžké nemoci dlouholetý prezident Klubu personalistů ČR pan Mgr. Jan Března. 

                                                                        

 Parte - ZDE

Seminář "Hodnocení zaměstnanců podle kompetenčních modelů - online aplikace" 17. 1.

02. 01. 2018

 
Společnost proHR leaders s.r.o. se již několik let zabývá vývojem a implementací softwarových řešení na míru pro hodnocení zaměstnanců podle kompetenčních modelů.
Seminář bude věnován charakteristice a přínosu tohoto typu evaluace pracovníků, kdy si uživatelé obsah aplikace přizpůsobují svým potřebám, sami stanovují druh kompetencí zaměstnance, které mají být hodnoceny, jeho úkoly, termíny pravidelného hodnocení apod.
Součástí přednášky budou konkrétní příklady z praxe, o své zkušenosti s online hodnocením v HR se přijde podělit mj. Renata Soukupová, ředitelka lidských zdrojů společnosti Rossmann, s. r. o.

celý článek