09. 09. 2020
Shromáždění členů Klubu personalistů ČR, z. s. se konalo ve čtvrtek 3. září 2020 v sídle Klubu. Jednání probíhalo od 9:30 do 12:30 hodin.
Všichni současní členové obdrželi v dostatečném předstuhu pozvánku, s přesným programem a s průvodními materiály.
celý článek
22. 07. 2020
Plošné využívání práce z domova. Směs práce a osobního a rodinného a společenského života. Fenomén posledních měsíců. Koronavirová krize způsobila hluboké mentální změny v uvažování, jak dál pracovat a organizovat práci svých lidí. A to nejen z pohledu, odkud pracovat, ale i jak (ne)flexibilně přistupovat ke skloubení pracovního a osobního života z pohledu zaměstnance i zaměstnavatele. Má ovšem v době, kdy stále víc a víc využíváme on-line technologie a řadu zaměstnání můžeme vykonávat takřka kdykoliv a odkudkoliv, smysl mluvit o Work Life Balance? Nepřeklápíme se i my na Západě už nějaký čas do zmiňovaného Work Life Blend?
celý článek
01. 04. 2020
Praha, 1. dubna 2020 – 
Z aktuálních údajů a zkušeností personálně poradenské společnosti Randstad vyplývá, že nábor nových pracovníků v Česku probíhá i během nouzového stavu. Způsob náboru se však zásadně změnil. Online pohovory, již dříve běžně využívané s uchazeči na kancelářské profese, se nyní nově zavedly i v případě náboru zaměstnanců do výroby. Kandidáti na dělnické a další manuální pozice absolvují online testy a pohovory pomocí běžně využívaných nástrojů, jako je Hangout call či Skype, a fyzicky se potkávají se zaměstnavatelem ideálně až při podpisu smlouvy. Aby firmy mohly uchazečům o zaměstnání lépe představit jejich budoucí pracovní prostředí, investují ve zvýšené míře do náborových videí a online prezentace.
celý článek
17. 03. 2020
Bezpečnostní opatření kvůli koronaviru se postupně utužují. Namísto paniky je však nyní namístě pragmatická úvaha nad tím, co vlastně musíte zajistit, pokud máte zaměstnance na home office nebo na co máte nárok, pokud jste dokonce v karanténě uvízli sami. Připravili jsme pro vás rychlý přehled doporučení.
Překážka na straně zaměstnance
Pokud je zaměstnanec v nucené izolaci, ať už z důvodu projevení příznaků koronaviru nebo nařízené karantény ze strany lékaře, jedná se o překážku na straně zaměstnance a platí stejná pravidla jako při pracovní neschopnosti z důvodu nemoci. V takovém případě mu náleží po dobu prvních 14 kalendářních dní náhrada mzdy či platu ve výši 60 % průměrného výdělku. V případě prodloužení karantény přebírá odpovědnost stát a zaměstnanec má od 15. dne nárok na vyplácení nemocenského pojištění v následující výši:
do 30. dne trvání dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény 60 % redukovaného denního vyměřovacího základu,
od 31. dne do 60. dne trvání dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény 66 % redukovaného denního vyměřovacího základu,
od 61. dne trvání dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény 72 % redukovaného denního vyměřovacího základu.
celý článek
04. 12. 2019
Pozitivní přístup firmy k zaměstnancům není pouze o penězích. Zaměstnanci v dnešní době hledají u potenciálních zaměstnavatelů i jiné, nefinanční hodnoty, kvůli kterým jsou si často ochotni vybrat i zaměstnavatele, který jim nabízí méně peněz. Dnes se podíváme na to, jak se můžete i vy stát firmou s pozitivní firemní kulturou, vysokou prestiží zaměstnavatele a zdravým přístupem ke svým pracovníkům.
Ocenění kvalitní práce
Jak uvádí HR Morning, zaměstnanci především chtějí, aby byla jejich kvalitní práce oceněna. Často se stává, že za jejich práci je chválen jejich nadřízený, a chvála se tak často nedostane až k těm lidem, kteří se na úspěšném projektu skutečně podíleli. Buďte spravedliví a veřejně oceňujte práci skutečně relevantních lidí.
celý článek
04. 12. 2019
Víte, co očekávat, pokud jde o ztráty způsobené interními podvody? Vnitřní kontroly sice mohou pomoci zmírnit riziko výskytu podvodů, na druhé straně však někdy tyto kontroly k odhalování a předcházení podvodům nestačí. Především tehdy, pokud dojde podvádějící zaměstnanci postupují ve shodě.
Pojištění proti případ zneužití důvěry? To se obvykle nevztahuje na škody způsobené tím, že přijdete o potenciální příjem, kterého by mohlo být dosaženo, kdyby ukradený majetek byl využit k podnikání. Pojištění tak hradí pouze přímou ztrátu – nedostanete tak např. peníze za to, že jste nedostávali úroky z ukradených peněz. Pojištění je zpravidla určeno pouze k pokrytí reálné hodnoty majetku společnosti.
Podle webu cfo.com patří mezi hlavní způsoby, jak se zaměstnanci dopouštějí podvodů, následující:
celý článek